!!! NAKRMIT !!!

Červen 2009

Inkoustové Srdce

30. června 2009 v 18:01 | MitChei |  Recenze

Originální název: Inkheart
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Rok výroby: 2008
Země: USA, UK, Germany
Režie: Iain Softley

Popis
Hlavní hrdinka Maggie má po otci velmi zvláštní schopnost. Když nahlas čte knihu, tak se její hrdinové objeví v našem světě. Před deseti lety takhle omylem vyvolala dva padouchy a hodného pojídače ohně Dustfingera. A teď se zdá, že tahle událost bude mít nedozírné následky, protože zloduch Capricorn chce na svět přivolat strašlivý Stín. A je jen na Maggie a jejích schopnostech, aby tomu zabránila.


Německá Joanne Rowling - tak přezdívají spisovatelce Cornelii Funkeové. A není divu. O práva na zfilmování její knihy Inkoustové srdce usiloval i producent snímků o Harry Potterovi, David Heyman. Nakonec je získal Mark Ordesky, producent trilogie Pán Prstenu, a teď už se 25 scénáristů v Londýně, Los Angeles a New Yorku potí nad scénářem k novému filmu. Hollywoodská mašinérie si dokonce vyžádala další dvě pokračování příběhu. V současné době autorka už dokončila druhou knížku, s názvem Inkblood.

Celý příběh knihy Inkoustové srdce je prostoupený láskou ke knihám a vášní pro čtení. Sama autorka říká, že knížka je jejím milostným vyznáním všem těm, kdo čtení a příběhům propadli jako ona. Je to od ní ohromně sympatické a zápletka určitě zaujme, nicméně kniha není tak dobrá, jak by mohla být, kdyby autorka věnovala příběhu více času a práce…

Údajně šest měsíců trvaly autorce přípravné práce a dalších šest věnovala vlastnímu psaní. Pro sepsání téměř 400 stránkové knihy mi pouhých šest měsíců přijde zatraceně málo. A na textu je to znát. Postavy jsou jednoduché, děj postupuje k rozuzlení těžkopádně, a navíc je předvídatelný (jedinou výjimkou je místo, kdy do děje vstupuje postava Fenoglia). Kupení zajímavých přirovnání a detailních popisů ještě neznamená, že autorka dokáže navodit u čtenáře obraz či pocit. Naopak, jak to trefně vystihl Toby Clements ve své recenzi pro britský deník Telegraph: "…u C. Funke schází ta životně důležitá jiskra pro vyprávění - umění navodit atmosféru jen několika doteky štětce a jít dál".

O čem příběh vypráví?

Je to vlastně "Nekonečný příběh" naruby. Zatímco v Nekonečném příběhu od M. Endeho se Bastian ocitá mezi stránkami knihy, vchází do jejího příběhu, v Inkoustovém srdci naopak postavy z knihy vyjdou do našeho světa. Podaří se jim to jen díky výjimečnému daru Moa, knihvazače a milovníka knih, který má tak kouzelný hlas, že dokáže při předčítání svým hlasem zhmotnit předměty a postavy z knížek. Jenže pokaždé, když Mo přivolá něco či někoho z paralelního světa příběhů, náhradou za to do knihy vstoupí někdo ze světa reálného.
Tak se stane, že jednoho večera, kdy Mo, nevědom si své nadpřirozené schopnosti, nerozvážně předčítá nahlas, z knížky se najednou zhmotní dva padouši a nazpět do knihy zmizí na jejich místa Moova žena i s kočkou. Od toho dne už Mo odmítá číst nahlas, až na chvíle, kdy se marně snaží vyčíst zpátky z příběhu svoji ženu. Děj knihy začíná vlastně až devět let poté, kdy se Moova dvanáctiletá dcera dozvídá pravdu o zmizení své matky. Společně s Moem pak zažívají mnohá dobrodružství, pronásledováni padouchy z knížky.

Netvrdím, že si knížku oblíbíte, přijde na to, jak jste nároční. Každopádně po uvedení na americký trh se kniha po 19 týdnů držela na prvních místech v žebříku prodeje a čtenářské recenze v USA byly a jsou veskrze oslavné.

A ještě jedna zajímavost: Autorka prý projevila přání, aby roli Moa ztvárnil ve filmu hollywoodský herec Brendan Fraser, s nímž ji prý pojí blízké přátelství, a připustila, že už při psaní knížky vytvářela Moův obraz podle herce Frasera.tarlala

28. června 2009 v 14:36 | MitChei

Cloud Drawer

28. června 2009 v 10:17 | MitChei |  Anime videa

jen táhněte myší po modré ploše

Drawing angel

28. června 2009 v 10:01 | MitChei |  Anime videa

1000 Words(1000 slov)

28. června 2009 v 9:47 | MitChei |  Anime videa

lehký překlad pod perexem.

Hero -Obrááázkyy

25. června 2009 v 19:17 | MitChei |  Hero

HERO

Hero - Info...♥o♥

25. června 2009 v 19:15 | MitChei |  Hero

Hero
Rodina:
adoptivní a biologičtí rodiče, 8 starších nevlastních sester, 1 mladší biologický bratr a 1 mladší biologická sestra
Oblíbené barvy:
černá a bílá
Oblíbená čísla:
2 a 7
Koníčky:
zpěv, hra na klavír, hry, vaření, uklízení
Dovednosti:
zpěv, napodobování ostatních
Oblíbená květina:
lilie
Oblíbené ovoce:
banány a jablka
Oblíbené roční období:
jaro
Cenná věc:
rodiče
Oblíbené zvíře:
pes
Sport:
běh
Spací návyky:
spí na břiše
Má strach:
ze švábů
Kim Jaejoong odešel z jeho rodného města v Chungnamu kvůli konkursu pro SM Entertainment. Předtím, než se stal Jaejoong celebritou, zakusil chudobu a dostal se do řady nejrůznějších sporů. Vystřídal hodně prací, jako např. práce v obchodě, donáška kuřat, roznáška novin, různé manuální práce atd. Kim debutoval jako Youngwoong Jaejoong. Jeho manažer pro něj vybral jméno Hero, protože chtěl, aby se Kim stal skutečným hrdinou hudebního průmyslu. Kim získal v konkursu první místo jak za nejlepšího zpěv, tak i za nejlepší vzhled. Stal se hlavním zpěvákem DBSK.

21. listopadu 2006 muž s příjmením Han podal žalobu na současné Kimovi legální opatrovníky. Han tvrdil, že je biologickým otcem Kima a tudíž požadoval rodičovská práva. Han prohlásil, že důvodem žaloby je nepatřičný postup před dáním Hera do péče poručníků. Na konci 90. let minulého století se Han rozvedl s Kimovou biologickou matkou a vzdal se péče o dítě. Nicméně Han před pár lety zjistil, že Kim byl vychován třetí stranou, ne jeho vlastní matkou. Podle Hana se měl provést test DNA, aby potvrdil Hanovo tvrzení o otcovství. Mnoho právnických konzultantů prohlásilo, že jelikož adopce proběhla řádně podle zákona, nebudou se konat žádné právní změny bez ohledu na výsledek testu. Fanoušci DBSK byli touto zprávou zděšeni a kladli Hanovi nejrůznější otázky, jako např. proč nekontaktoval Hera osobně kvůli této záležitosti a taky proč se svým synem nebyl v kontaktu předtím, než se stal slavným. 22. listopadu Han žalobu stáhl. Řekl, že původně chtěl vyřešit nesrovnalosti jeho syna co se týče vojenské služby, ale neočekával, že jeho záměr bude vést k takovému skandálu, a prohlásil, že měl strach ze spekulací o tom, jak chce využít Herovi slávy.
Jako reakci na tuto záležitost napsal Hero na své oficiální webové stránky, že o existenci jeho odloučených biologických rodičů se od matky dozvěděl před třemi lety a že to pro něj byl značný šok. S podporou jeho současné matky byla Herova biologická matka schopna zůstat se synem v kontaktu a příležitostně se vídali, ale přibližné místo pobytu jeho biologického otce nebylo známo.
Hero jasně vyjádřil jeho vůli žít se jménem Kim Jaejoong a ne jeho rodným jménem Han Jaejoon a slíbil být loajální k jeho všem čtyřem rodičům. Hero také řekl, že nechce, aby byl jeho rodinný život kvůli tomuto incidentu vytahován na veřejnost.
Pro všechny fanoušky je Kim skutečným hrdinou a nepřestávají ho i nadále podporovat.

Jaejoong má hluboké myšlenky a ke každému mluví pěkně zpříma. Jaejoong je decentní a hodně čistotný. Takže vedle toho, že uklízí každičký roh domu, zajímá se i o vaření a "krmí" všechny členy. Hero má vyjímečné kulinářské schopnosti a bez problémů dokáže připravit 15 druhů jídel. Ačkoli má vážně pěknou chlapeckou tvářičku, jeho koníčkem je zvedání činek a další posilování. Jeho vypracované tělo je v kontrastu s jeho tváří.
Hero řekl, že se jednoho dne chce oženit s jeho fanynkou. XDDD


Anime Řetězák

24. června 2009 v 18:11 | MitChei |  řetězáky
1.Jdeš ze školy domů a u sedí Ed a Al a v pohodě jí.
Hele klucí nechte mi taky něco xD

2.v noci se probudíš v doměný že tě někdo pozoruje.
(mravenší polepšovana)*všude rozmístím větrákí na odhánění ufonu* ha na Neliel nemáte

3.přijde ti SMS:Chceš do světa anime?
*vezme mobil,upřeně se podívá a tak rychle napíše odpověď:Ano že jí ty tlačítka vypadaj*xD

4.Jedno přání,které si můžeš přát.
Uhlovitě černá křídla aaa *0*

5.Jdeš se polorozespalá nasnídat a uvydíš Kida jak předělává vaší kuchin na dokonale symetrickou
aaa ty hajzle dit to vypadá jak u mě na záchode

6.jdeš po ulici a najednou ti před hlavou proletí botan.
ta dnešní mládeš*vrtí hlavou*

7.unesoutě nácí lidé do japonska.
Arigatooooou Chosaimasenkaaaa*upusinkovává je k smrti*

8.Nej anime shone ai/yaoi pár?
SasuNaru,atd ...

9.vyhraješ letadlo(je jedno jak xD)kam sním poletíš?
Jap...Jap...Japonskooooooo aaaaa *o*

10.Potkáš v cukrárstvý Chi.
*rychle a zběsile xD k ní běží a ooobejme*chii,chii,chii chichichiii

11.vyjdeš z krámu s dortíkem od Chi a srazí že Ichigo jako shinigami.
hele že ty si zase přibral

12.najdeš death note.
muhahahahaa tak tohle někdo neměl dělat*Devil Smile*

13.dostaneš se na vysokou školu,kterou ti určily rodiče otevřeš jedny dverě v domění že je to ředitelna a oběvíš hostitelský club.
Nebe nebo Peklo?*zamyslí se* obojí *rozbíjí vázi*

14.dostaneš z japonska pěkně drahý balík (cenu neuvedu xD)co myslíš že tam bude?
DBSK xDD

15.Jedeš do bazénu a uvydíš Nanu.
Jé čus Nano,pořád kouříš.C,c,c až budeš stará budeš ještě seschlejší než suchá švestka

16.dostaneš se po úprném dni do tvého pokoje flákneš sebou na postel.Uvydíš CD s názvem For you our love.dáš ho do kompu.jsou tam dlouhý vydea všech tvých oblíbených párů.
tady si někdo říká o cucanec(cucanec-Kiss-Pusa xDD)

17.Venku prší a prší jíš křupky a koukáš na TV v tom vypadne a je černo po chvíly se oběví obraz Winry a říká konečně sem to spravila.
Oh díky Winry,chceš pár koleček navíc já jich mám dost xD

18.k osumnáctým narozkám si dostala uplně nudné veci od kámošek rodiče jsou na dovče a ty jsi doma celý týden.Otevřeš dvěre domu a strneš ve dveřích.Po baráku ti chdí samý kluci z anime,které znáš a jsou polonahý.ohroměně dojdeš do pokoje a tak jsou nase naopak celý nahý jsou přikrytí od polozadku dolů dekou a koukaj na tebe.
*s tryskem krve u nosu omdlí a plácne sebou o zem,když se probudí a okolo ní všichni ti kluci z baráku + polonahý až nahý,upadne do těžkého komatu

19.kdo bude pokračovat?
ti kdo jsou stejně praštěný jako ten kdo to vymyslel xDDDBSK - The Way You Are

24. června 2009 v 17:10 | MitChei |  DBSK 2

DBSK - Hug

24. června 2009 v 17:01 | MitChei |  DBSK 2

DBSK - O

24. června 2009 v 16:57 | MitChei |  DBSK 2

DBSK - Last Angel

24. června 2009 v 16:50 | MitChei |  DBSK 2

DBSK - Wrong Number

24. června 2009 v 16:47 | MitChei |  DBSK 2

DBSK - Zion

24. června 2009 v 16:44 | MitChei |  DBSK 2


Hero - Info

24. června 2009 v 16:21 | MitChei |  HeroJevištní jméno: Hero (Young Woong)
Skutečné jméno: Kim Jae Joong
Věk: 22
Datum narození: Leden 26, 1986
Místo narození: Choong Nam
Vzdělání: Senior (ukončené střední vzdělání s maturitou)
Výška: 180 cm
Váha: 63 kg
Krevní skupina: O
Hobby: Hry, zpěv
Speciality: zpěv

Něco o Jaejoong
Narozen v roce 1986, je hlavní vůdčím hlasem ve skupině a s Yunhem jsou považováni "big brother" skupiny. Lidi často kritizujou jeho rychlou mluvu. Má dar přímo od šéfkuchaře, jelikož jeho kulinářské dovednosti jsou přímo ohromné. Jeho rodiče vlastní věhlasnou restauraci. Vyhrál cenu od SM jako nejlépe vypadající trainee a všichni ho nazývají Prejty Boy, ale jeho hobby je též chození do posilovny - má skvěle vypracované tělo /jistě jste si už všimli ), což je naprostý protiklad vůči jeho obličeji s dívčími rysy
team8.blog.cz

Hero

24. června 2009 v 16:21 | MitChei |  Hero
http://www.o2blog.com/gallery/girlry_zaaa/1390/4.jpg

DBSK - Info

24. června 2009 v 16:13 | MitChei |  DBSK 2
DBSK (Dong Bang Shin Ki), TVXQ(Tong Vfang Xien Qi ) nebo Tohoshinki je pětičlenná K-Popová skupina, která debutova v prosinci roku 2003 na koncertě Britney Spears a BoA, kde představili svůj první velmi úspěšný singl Hug, ke kterému později nazpívali i a nglickou, čínskou či japonskou verzi. Skupina se mimo svých pěveckých aktivit účastňuje i mnoha zábavných pořadů, "minidramatů" atp .

Prvním členem byl Junsu, který byl vybrán v televizním pořadu hledajícím nové talenty už někdy ve 12 letech. Dalším na řadě byl Yunho, který zase vyhrál jednu z tanečních soutěží. Potom byl tanečníkem a rapperem (XD) pro korejskou zpěvačku s jednoduchým pseudonymem Dana, než se vedení rozhodlo, že má na mnohem víc, a přeřadilo ho. Jaejoong si nedlouho poté odnesl vítězství z dalšího TV pořadu a podobně na tom byl i Changmin, který vyhrál v kategorii zpěv. Posledním členem je Yoochun, který se ke skupině dostal jen asi půl roku před oficiálním debutem.

Jejich prvnim singlem byl "Hug" a prvnim albem "Triangle"
Nejnovější album je "Mirotic" to bylo vydáno jako 2 za letošni rok)

Skupina boduje jak v rodné Koreji, tak v Japonsku, Číně a jiných asijských zemích.

Největší fanklub TVXQ se nazývá Cassiopea.
Barva fanouškovských balonků je červená :-)

team8.blog.cz
Signatura uživatele Neliel